Henkilöstö

Olemme sanamme mittaisia ja toimitamme oikeaan paikkaan oikeaan aikaan aina sen, minkä lupaamme. Meillä on alan parhaat ammattilaiset, jotka ovat palveluksessasi ympäri Suomea.

Myynti-Etelä

Tommi Gustafsson

Aluemyyntipäällikkö, Helsinki
+358 50 344 6363
tommi.gustafsson@renta.fi

Jari Hartikainen

Aluemyyntipäällikkö, Kerava
040 650 9129
jari.hartikainen@renta.fi

Pasi Hänninen

Aluemyyntipäällikkö, Mikkeli
040 147 1338
pasi.hanninen@renta.fi

Jari Jansson

Aluemyyntipäällikkö, Uusimaa
0400 206 658
jari.jansson@renta.fi

Miika Nurminen

Aluemyyntipäällikkö, Uusimaa
045 666 4949
miika.nurminen@renta.fi

Lauri Segerman

Aluemyyntipäällikkö, Lappeenranta
0400 656 408
lauri.segerman@renta.fi

Harri Siitonen

Aluemyyntipäällikkö, Lahti
040 760 4939
harri.siitonen@renta.fi

Esa Töytäri

Aluemyyntipäällikkö, Kotka
040 589 8901
esa.toytari@renta.fi

Mikko Mattila

Aluepäällikkö, Etelä-Suomi
‭050 341 1915
mikko.mattila@renta.fi

Myynti-Länsi

Marko Heinonen

Aluemyyntipäällikkö, Turku
0400 940 058
marko.heinonen@renta.fi

Marko Hietaharju

Aluemyyntipäällikkö, Kokkola
040 776 7836
marko.hietaharju@renta.fi

Tomi Kankaanpää

Aluemyyntipäällikkö, Vaasa
040 650 9120
tomi.kankaanpaa@renta.fi

Marko Lammentausta

Aluemyyntipäällikkö, Seinäjoki
040 776 7683
marko.lammentausta@renta.fi

Jarmo Mutta

Aluemyyntipäällikkö, Turku
040 135 3722
jarmo.mutta@renta.fi

Petri Nyroos

Aluemyyntipäällikkö, Pori
040 352 2245
petri.nyroos@renta.fi

Mikko Rämänen

Aluemyyntipäällikkö, Jyväskylä
040 650 9105
mikko.ramanen@renta.fi

Taneli Salminen

Aluemyyntipäällikkö, Tampere
040 650 9116
taneli.salminen@renta.fi

Markku Tuomi

Aluemyyntipäällikkö, Hämeenlinna
040 808 6546
markku.tuomi@renta.fi

Juhani Perälä

Aluepäällikkö, Länsi-Suomi, Hallinto
‭040 012 7008
juhani.perala@renta.fi

Myynti-Itä

Keijo Hyttinen

Aluemyyntipäällikkö, Joensuu
040 650 9113
keijo.hyttinen@renta.fi

Jari Malinen

Aluemyyntipäällikkö, Kuopio
040 650 9118
jari.malinen@renta.fi

Timo Saarela

Aluepäällikkö, Pohjois- ja Itä-Suomi, Hallinto
040 042 3691
timo.saarela@renta.fi

Myynti-Pohjoinen

Eero Juntunen

Aluemyyntipäällikkö, Kajaani
040 650 9135
eero.juntunen@renta.fi

Mika Pasma

Aluemyyntipäällikkö, Oulu
040 776 7672
mika.pasma@renta.fi

Jyrki Saarela

Aluemyyntipäällikkö, Pohjois-Suomi, Kuusamo, Rovaniemi
040 776 7609
jyrki.saarela@renta.fi

Ilpo Takkula

Aluemyyntipäällikkö, Oulu, Tornio
0400 387 003
ilpo.takkula@renta.fi

Jouni Varonen

Projektipäällikkö, pölynhallinta, Oulu
045 788 163 39
jouni.varonen@renta.fi

Jari Viitanen

Aluemyyntipäällikkö, Oulu
040 776 7506
jari.viitanen@renta.fi

Tero Niemelä

Aluemyyjä, Rovaniemi
040 650 9124
tero.niemela@renta.fi

Timo Saarela

Aluepäällikkö, Pohjois- ja Itä-Suomi, Hallinto
040 042 3691
timo.saarela@renta.fi

Renta telineet

Jarno Tuuri

Toimitusjohtaja
040 418 5445
jarno.tuuri@renta.fi

Raoul Högdal

Projektipäällikkö, PKS ja Kymenlaakso
040 026 0704
raoul.hogdal@renta.fi

Hannu Kekoniemi

Projektipäällikkö, PKS ja Häme
050 081 2427
hannu.kekoniemi@renta.fi

Kari-Pekka Liimatainen

Projektipäällikkö, Keski-Suomi, Renta Telineet
040 673 5284
kari-pekka.liimatainen@renta.fi

Tommi Schmidt

Projektipäällikkö, Länsi-Suomi, Renta Telineet
040 013 7776
tommi.schmidt@renta.fi

Jarkko Ryyppö

Työnjohtaja/myynti, Pohjois-Suomi, Renta Telineet
0400 294 025
jarkko.ryyppo@telinekymppi.fi

Työmaatilat

Jari Korhonen

Tuotelinjapäällikkö, Työmaatilat
0400 687 016
jari.korhonen@renta.fi

Työmaapalvelut

Antero Anttila

Sähköistyspalvelut
040 661 60 56
antero.anttila@stpoy.fi

Juha Taru

Lämmitys- ja kuivauspalvelut
040 661 32 23
juha.tauru@stpoy.fi

Kaj Valkonen

Lämmitys- ja kuivauspalvelut
040 661 41 74
kaj.valkonen@stpoy.fi

Antti Rantanen

Työmaatilat ja muut palvelut
040 661 64 36
antti.rantanen@stpoy.fi

Hallinto

Jukka-Pekka Heikkinen

Hankintapäällikkö
040 835 6335
jukka-pekka.heikkinen@renta.fi

Joel Särkkä

Tietohallintopäällikkö
050 323 5569
joel.sarkka@renta.fi

Nico Tiihonen

Markkinointi- ja viestintäasiantuntija
040 777 0922
nico.tiihonen@renta.fi

Samuli Niemi-Hukkala

Sisällöntuottaja

samuli.niemi-hukkala@renta.fi

Pekka Voitto

Fleet manager
040 022 4898
pekka.voitto@renta.fi

Jarmo Niskala

Fleet assistant
040 650 9131
jarmo.niskala@renta.fi

Anne Hardén

Talouspäällikkö
050 312 2621
anne.harden@renta.fi

Assi Jortikka

Group Controller
040 043 7439
assi.jortikka@renta.com

Mia Rainiala

HR-asiantuntija
045 788 16313
mia.rainiala@renta.fi

Santtu Loimusalo

Controller
040 153 6253
santtu.loimusalo@renta.fi

Kerstin Vungo

Laskutus- ja reskontrat
040 775 2845
kerstin.vungo@renta.fi