Hallinto

Toimialan kehittäjä ja suunnannäyttäjä. Siitä otamme vastuun. Nykyaikaista teknologiaa ja digitaalisuutta hyödyntäen. Parempia ja tehokkaampia työtapoja kehittäen. Asiakkaan arkea helpottamaan.

}

Avoinna

Maanantai - Perjantai

Osoite

Äyritie 12 B, 6. krs, 01510 Vantaa

Arvostele

Henkilökunta

Jukka-Pekka Heikkinen

Hankintapäällikkö
040 835 6335
jukka-pekka.heikkinen@renta.fi

Joel Särkkä

Tietohallintopäällikkö
050 323 5569
joel.sarkka@renta.fi

Nico Tiihonen

Markkinointi- ja viestintäasiantuntija
040 777 0922
nico.tiihonen@renta.fi

Samuli Niemi-Hukkala

Sisällöntuottaja

samuli.niemi-hukkala@renta.fi

Mia Rainiala

HR-asiantuntija
045 788 16313
mia.rainiala@renta.fi

Tomi Uuniemi

Myynti -ja projektikoordinaattori
040 087 7717
tomi.uuniemi@renta.fi

Pekka Voitto

Fleet manager
040 022 4898
pekka.voitto@renta.fi

Jarmo Niskala

Fleet assistant
040 650 9131
jarmo.niskala@renta.fi

Assi Jortikka

Group Controller
040 043 7439
assi.jortikka@renta.com

Anne Hardén

Talouspäällikkö
050 312 2621
anne.harden@renta.fi

Santtu Loimusalo

Controller
040 153 6253
santtu.loimusalo@renta.fi

Outi Salo

Pääkirjanpitäjä
040 543 3596
outi.salo@renta.fi

Kerstin Vungo

Laskutus- ja reskontrat
040 775 2845
kerstin.vungo@renta.fi

Juhani Perälä

Aluepäällikkö, Länsi-Suomi
‭040 012 7008
juhani.perala@renta.fi

Mikko Mattila

Aluepäällikkö, Etelä-Suomi
‭050 341 1915
mikko.mattila@renta.fi

Timo Saarela

Aluepäällikkö, Pohjois- ja Itä-Suomi
040 042 3691
timo.saarela@renta.fi

Toimipisteen palvelut

Vuokraamme ammattilaiskäyttöön tarkoitettuja koneita ja laitteita niin yrityksille kuin yksityisille kuluttajille. Kalustomme on luotettavien ja hyvin tunnettujen brändien valmistamia. Kattavasta valikoimastamme löydät niin isot kuin pienetkin koneet ja laitteet.

 

Vuokraamme mm.

  • Henkilönostimia
  • Käsikäyttöisiä rakennuskoneita
  • Maanrakennuskoneita
  • Paineilma- ja louhintakalustoa
  • Sähköistys-, lämmitys- ja kuivauskalustoa
  • Turvallisuuskalustoa
  • Polttoainesäiliöitä