Oulu, konevuokraamo

Renta Oulu on sanansa mittainen konevuokraamo, josta uusin ja paras vuokrakalusto on aina saatavilla. Meiltä saat aina joustavaa paikallista palvelua – Tervetuloa!

}

Avoinna

Maanantai - Perjantai
klo 7:00 - 16:30

Osoite

Graniittikuja 1, 90620 Oulu

Henkilökunta

Mika Pasma

Aluemyyntipäällikkö
040 776 7672
mika.pasma@renta.fi

Ilpo Takkula

Myyntipäällikkö, Pohjois-Suomi
0400 387 003
ilpo.takkula@renta.fi

Jouni Varonen

Projektipäällikkö, pölynhallinta
045 788 163 39
jouni.varonen@renta.fi

Jari Viitanen

Aluemyyntipäällikkö
040 776 7506
jari.viitanen@renta.fi

Juha Murto

Projektipäällikkö / Teollisuus, julkisivut ja sääsuojat, Oulu
040 5115 088
juha.murto@renta.fi

Jarkko Ryyppö

Projektipäällikkö /Julkisivut ja sääsuojat, Oulu
0400 294 025
jarkko.ryyppo@renta.fi

Ari Tervonen

Toimipisteen esimies
040 650 9101
ari.tervonen@renta.fi

Arto Tervonen

Myynti, Oulu
040 650 9121
arto.tervonen@renta.fi

Klaus Lassila

Vastaava työnjohtaja
040 1392 565
klaus.lassila@renta.fi

Antti Buljugin

Toimipistetyöntekijä
040 650 9100
antti.buljugin@renta.fi

Ville Heikkinen

Toimipistetyöntekijä
040 650 9102
ville.heikkinen@renta.fi

Vuokraushinnasto 2020

Vuokrausehdot

Vuokrausehdot

Toimipisteen palvelut

Vuokraamme ammattilaiskäyttöön tarkoitettuja koneita ja laitteita niin yrityksille kuin yksityisille kuluttajille. Kalustomme on luotettavien ja hyvin tunnettujen brändien valmistamia. Kattavasta valikoimastamme löydät niin isot kuin pienetkin koneet ja laitteet.

 

Vuokraamme mm.

  • Henkilönostimia
  • Käsikäyttöisiä rakennuskoneita
  • Maanrakennuskoneita
  • Paineilma- ja louhintakalustoa
  • Sähköistys-, lämmitys- ja kuivauskalustoa
  • Turvallisuuskalustoa
  • Polttoainesäiliöitä

Tutustu valikoimaamme