Renta Telineet Oy

Telinesuunnittelu ja -logistiikka ovat toimivan työmaan avaimia. Ammattilaiset telinehuollon joka vaiheessa takaavat nopean ja vakaan pystytys- ja purkutyön.Telineemme sopivat kaikenkokoisiin kohteisiin, kaikkina vuodenaikoina. Telineemme säästävät rakentajan kustannuksia ja ehkäisevät tapaturmia. Sääsuojamme pitävät tuulen, veden ja pakkasen ulkona. Työmaalla tarkenee ja työn tuottavuus pysyy korkeana.

}

Avoinna

Maanantai - Perjantai
klo 7:00 - 16:30

Osoite

Haarakaari 44, 04360 Tuusula

Henkilökunta

Jarno Tuuri

Toimitusjohtaja
040 418 5445
jarno.tuuri@renta.fi

Raoul Högdal

Projektipäällikkö, PKS ja Kymenlaakso
040 026 0704
raoul.hogdal@renta.fi

Hannu Kekoniemi

Projektipäällikkö, PKS ja Häme
050 081 2427
hannu.kekoniemi@renta.fi

Kari-Pekka Liimatainen

Projektipäällikkö, Keski-Suomi, Renta Telineet
040 673 5284
kari-pekka.liimatainen@renta.fi

Tommi Schmidt

Projektipäällikkö, Länsi-Suomi, Renta Telineet
040 013 7776
tommi.schmidt@renta.fi

Edgar Green

Työnjohtaja
040 545 5900
edgar.green@renta.fi

Sebastian Hummarkoski

Työnjohtaja
0400 887 018
sebastian.hummarkoski@renta.fi

Jani Kinnunen

Työnjohtaja
040 771 0337
jani.kinnunen@renta.fi

Tarmo Murd

Työnjohtaja
040 515 9888
tarmo.murd@renta.fi

Jarkko Ryyppö

Työnjohtaja/myynti, Pohjois-Suomi, Renta Telineet
0400 294 025
jarkko.ryyppo@renta.fi

Veli-Matti Salminen

Työnjohtaja
040 482 0911
veli-matti.salminen@renta.fi

Joonas Toivonen

Työnjohtaja/myynti, Tampere, Renta Telineet
040 775 4771
joonas.toivonen@renta.fi

Niko Turunen

Työnjohtaja
040 173 6886
niko.turunen@renta.fi

Kim Rajala

Varastopäällikkö
040 591 2769
kim.rajala@renta.fi

Satu Tähtinen

Talousassistentti
040 775 5936
satu.tahtinen@renta.fi

Hadia Nigin

Talousassistentti
040 775 5439
hadia.nigin@renta.fi

Toimipisteen palvelut

Vuokraamme ammattilaiskäyttöön tarkoitettuja koneita ja laitteita niin yrityksille kuin yksityisille kuluttajille. Kalustomme on luotettavien ja hyvin tunnettujen brändien valmistamia. Kattavasta valikoimastamme löydät niin isot kuin pienetkin koneet ja laitteet.

 

Vuokraamme mm.

  • Henkilönostimia
  • Käsikäyttöisiä rakennuskoneita
  • Maanrakennuskoneita
  • Paineilma- ja louhintakalustoa
  • Sähköistys-, lämmitys- ja kuivauskalustoa
  • Turvallisuuskalustoa
  • Polttoainesäiliöitä