Turku

Vuokraamme Renta Turussa koneet, laitteet, tilat sekä telineet ja sääsuojat. Kauttamme saat myös kokonaisvaltaiset työmaapalvelut suunnittelusta asennukseen sekä ylläpitoon.

Tervetuloa Turun Rentalle!

}

Avoinna

Maanantai - Perjantai
klo 7:00 - 16:30

Osoite

Tierankatu 12, 20520 Turku

Henkilökunta

Marko Heinonen

Aluemyyntipäällikkö
0400 940 058
marko.heinonen@renta.fi

Jarmo Mutta

Aluemyyntipäällikkö
040 135 3722
jarmo.mutta@renta.fi

Mikko Virkilä

Toimipisteen esimies
040 568 0831
mikko.virkila@renta.fi

Jani Puisto

Sähkötyöt suunnittelu, työnjohto
040 661 3161
jani.puisto@renta.fi

Tommi Schmidt

Projektipäällikkö, Länsi-Suomi, Renta Telineet
040 013 7776
tommi.schmidt@renta.fi

Jani Koivukangas

Toimipistetyöntekijä
040 715 7124
jani.koivukangas@renta.fi

Niko Enqvist

Toimipistetyöntekijä
040 161 1901
turku@renta.fi

Aaro Kosonen

Toimipistetyöntekijä
040 161 1901
turku@renta.fi

Vesa Virtanen

Toimipistetyöntekijä
040 161 1901
turku@renta.fi

Toimipisteen palvelut

Vuokraamme ammattilaiskäyttöön tarkoitettuja koneita ja laitteita niin yrityksille kuin yksityisille kuluttajille. Kalustomme on luotettavien ja hyvin tunnettujen brändien valmistamia. Kattavasta valikoimastamme löydät niin isot kuin pienetkin koneet ja laitteet.

 

Vuokraamme mm.

  • Henkilönostimia
  • Käsikäyttöisiä rakennuskoneita
  • Maanrakennuskoneita
  • Paineilma- ja louhintakalustoa
  • Sähköistys-, lämmitys- ja kuivauskalustoa
  • Turvallisuuskalustoa
  • Polttoainesäiliöitä