Åbo

Renta Åbo är en maskinuthyrning som håller vad den lovar och alltid erbjuder den nyaste och bästa utrustningen för hyra. Hos oss får du alltid flexibel och lokal service – Välkommen!

}

Öppet

Måndag–fredag
kl. 7:00–16:30

Adress

Tierankatu 12, 20520 Turku

Kontaktuppgifter

Personal

Jani Puisto

Sähkötyöt suunnittelu, työnjohto
040 661 3161
jani.puisto@renta.fi

Oskari Rajalaakso

Työnjohtaja, Renta Telineet
044 500 1510
oskari.rajalaakso@renta.fi

Jarmo Pekonen

Kalustoasiantuntija, Turku
040 053 5855
jarmo.pekonen@renta.fi

Mikko Virkilä

Driftställets chef
040 568 0831
mikko.virkila@renta.fi

Marko Heinonen

Regionförsäljningschef
0400 940 058
marko.heinonen@renta.fi

Jarmo Mutta

Regionförsäljningschef
040 135 3722
jarmo.mutta@renta.fi

Vesa Virtanen

Anställd på driftstället
040 650 9128
vesa.virtanen@renta.fi

Jani Koivukangas

Anställd på driftstället
040 715 7124
jani.koivukangas@renta.fi

Niko Enqvist

Anställd på driftstället
040 161 1901
turku@renta.fi

Aaro Kosonen

Anställd på driftstället
040 161 1901
turku@renta.fi

Tommi Schmidt

Projektchef, Västra Finland, Renta Ställningar
040 013 7776
tommi.schmidt@renta.fi