Renta Telineet Oy

Ställningsplanering och logistik är nycklar till en fungerande byggplats. Med yrkesmän i varje skede av ställningsunderhållet får du en snabb och säker montering och rivning av ställningarna. Våra ställningar lämpar sig för byggplatser i alla storlekar och under alla årstider. Våra ställningar sparar byggaren kostnader och förebygger olyckor. Våra väderskydd håller vind, vatten och kyla ute. Man fryser inte på byggplatsen och produktiviteten hålls hög.

}

Öppet

Måndag–fredag
kl. 7:00–16:30

Adress

Haarakaari 44, 04360 Tuusula

Personal

Jarno Tuuri

Verkställande direktör
040 418 5445
jarno.tuuri@renta.fi

Satu Tähtinen

Ekonomiassistent
040 775 5936
satu.tahtinen@renta.fi

Jarkko Ryyppö

Arbetsledare/försäljning, Norra Finland, Renta Ställningar
0400 294 025
jarkko.ryyppo@renta.fi

Juha Murto

Projektipäällikkö / Teollisuus, julkisivut ja sääsuojat, Oulu
040 5115 088
juha.murto@renta.fi

Niko Turunen

Työnjohtaja
040 173 6886
niko.turunen@renta.fi

Hadia Nigin

Talousassistentti, Renta Telineet
040 775 5439
hadia.nigin@renta.fi

Edgar Green

Arbetsledare
040 545 5900
edgar.green@renta.fi

Jani Kinnunen

Arbetsledare
040 771 0337
jani.kinnunen@renta.fi

Tarmo Murd

Arbetsledare
040 515 9888
tarmo.murd@renta.fi

Veli-Matti Salminen

Arbetsledare
040 482 0911
veli-matti.salminen@renta.fi

Joonas Toivonen

Arbetsledare/försäljning, Tammerfors, Renta Ställningar
040 775 4771
joonas.toivonen@renta.fi

Kim Rajala

Lagerchef
040 591 2769
kim.rajala@renta.fi

Raoul Högdal

Projektchef, huvudstadsregionen och Kymmenedalen
040 026 0704
raoul.hogdal@renta.fi

Hannu Kekoniemi

Projektchef, huvudstadsregionen och Tavastland
050 081 2427
hannu.kekoniemi@renta.fi

Kari-Pekka Liimatainen

Projektchef, Mellersta Finland, Renta Ställningar
040 673 5284
kari-pekka.liimatainen@renta.fi

Tommi Schmidt

Projektchef, Västra Finland, Renta Ställningar
040 013 7776
tommi.schmidt@renta.fi

Sebastian Hummarkoski

Arbetsledare
0400 887 018
sebastian.hummarkoski@renta.fi